Novinky
 Produkty
 Služby
 O firmě
 Home

Eurotherm Ltd.

Eurotherm nanodac - kompaktní digitální zapisovač s možností regulačních smyček     

Přístroj Eurotherm nanodac kombinuje digitální zapisovač s možností čtyř vysoce přesných univerzálních vstupů se vzorkováním 125ms a zápisem do vnitřní paměti (50MB), na USB médium nebo po komunikaci Ethernet s možností rozšíření o dvě regulační smyčky, a to vše v kompaktních rozměrech 1/4 DIN (96x96mm) - tedy v rozměru standardního regulátoru.

Jaké hlavní výhody přináší Eurotherm nanodac?

Díky čtyřem univerzálním vstupům lze připojit termočlánky, odporové snímače teploty a další měřicí zařízení s lineárním výstupem (V, mA).
Díky jasnému 3,5" displeji, který umožňuje zobrazení klasických grafů, slupcových grafů nebo jen číselných hodnot může zařízení současně nahradit zapisovač i číselný indikátor pro operátora.
Záznam dat do vnitřní paměti probíhá automaticky, a to v binárním formátu (software pro zobrazení, import a export dat na počítači je v ceně zařízení), volitelně i ve formátu CSV.
Přenos dat po síti Ethernet (FTP) lze nastavit jako automatický, případně lze požadavek na archivaci zadat z displeje. Obdobné je to s přenosem dat po USB. Přístup na různé úrovně přístupu (operátor, konfigurace) lze chránit heslem.
Přístroj lze objednat v několika variantách vstupů a výstupů (spojité mA, reléové výstupy a logické I/O), které lze libovolně použít jako regulační, alarmové, výstupy událostí programu a podobně. Vnitřní struktura je volně konfigurovatelná a lze ji rozšířit o dva funkční bloky PID regulačních smyček a časový programátor (až 50 časových programů může být uloženo ve vnitřní paměti přístroje, další lze spustiot z USB nebo z FTP serveru).
Kromě 4 fyzických vstupů je možné zapisovat dalších 14 "virtuálních" kanálů, ve kterých lze použít matematické funkce nebo zápis ze zařízení po komunikaci MODBUS TCP (Ethernet), případně Ethernet IP (rozšířující funkce).
Přístroj se konfiguruje pomocí software iTools (je možné se připojit po komunikaci Ethernet, nebo lze konfigurační soubory přenášet pomocí USB paměti), základní nastavení lze provést i z displeje přes příslušné menu.

Novinka - Eurotherm nanodac
Info CZ
datový list
Info ENG
datový list
Info 2 ENG
brožura
Manuál ENG
User Guide


E-THERM a.s., automatizace procesů
výhradní zastoupení firem: Eurotherm, LAND Instruments, INOR, SSD DRIVES, ERO Electronic, Bolder Automation a Eurolec Instruments pro ČR a SR.
Kubišova 1382/38, CZ-182 00 Praha 8, tel.: +420 - 266 199 711, fax: +420 - 266 199 722, e-mail: etherm(mail)etherm.cz, www.etherm.cz